Abondance Reserve AOP

€6.75
Tax included

Abondance je francúzsky kravský syr vyrábaný v údolí Chablais Haut-Savoyard, v ktorom mnísi opátstva Abondance od stredoveku vyberali plemeno Abondance na výrobu tohto výraznejšieho syru. V súčastnosti syr vyrába približne 60 farmárov. Hlavným zdrojom krmiva kráv je v lete pastvina a v zime seno. Akákoľvek fermentovaná potrava je prísne zakázaná. Zrenie tohto syru trvá 6-9 mesiacov. Jeho výsledkom je hladká, jantárovo sfarbená kôra, ktorá zachováva jemnú, topiacu sa ovocnú chuť s nádychom horkosti. Bochník syra váži od 8 do 11 kíl a na výrobu jedného sa používa až 100 litrov mlieka. Vyrába sa z nepasterizovaného kravského mlieka a od roku 1990 nesie chránené označenie AOP.

Hmotnosť syra
  • Bezpečnostné pravidlá (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka) Bezpečnostné pravidlá (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka)
  • Pravidlá doručovania (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka) Pravidlá doručovania (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka)
  • Pravidlá vrátenia tovaru (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka) Pravidlá vrátenia tovaru (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka)

Data sheet

Vlastnosti
s laktózou
Krajina pôvodu
Francúzsko
Typ syra
kravský
Obsah tuku
47%

Specific References