Abodance reserve AOP

6,75 €
S DPH

Abodance je Francúzsky kravský syr vyrábaný v údolí Chablais Haut- Savoyard v ktorom mnísi opátstva Abodance od stredoveku vyberali plemeno Abodance na výrobu tohto výraznejšieho syru. V súčastnosti sa syr vyrába asi 60 farmárov . Hlavným zdrojom krmiva kráv je v lete pastvina a v zime seno. Akákoľvek fermentovaná potrava je prísne zakázaná. Zrenie tohto syru trvá 6-9 mesiacov. Jeho výsledkom je hladka, jantárovo sfarbená kôra, ktorá zachováva jemnú, topiacu sa ovocnú chuť s nádychom horkosti. Bochník syra váži od 8 do 11 kíl a na výrobu jedného sa používa až 100 litrov mlieka. Vyrába sa z nepasterizovaného kravského mlieka a od roku 1990 nesie chránené označenie AOP.

Hmotnosť syra
  • Bezpečnostné pravidlá (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka) Bezpečnostné pravidlá (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka)
  • Pravidlá doručovania (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka) Pravidlá doručovania (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka)
  • Pravidlá vrátenia tovaru (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka) Pravidlá vrátenia tovaru (upraviť pomocou modulu Ubezpečenia zákazníka)

Tabuľka dát

Vlastnosti
s laktózou
Krajina pôvodu
Francúzsko
Typ syra
kravský
Obsah tuku
47%

Špecifické referencie